Piła pionowa automatyczna CNC

Maszyna do cięcia pianki poliuretanowej

Wykromet, obecna od wielu na rynku firma produkująca maszyny CNC, jako jedna z pierwszych w Polsce dostarczyła innowacyjnych rozwiązań z zakresu automatyzacji procesów produkcji dla wielu branż. Jednym z takich rozwiązań jest zaprojektowana przez nas automatyczna maszyna do cięcia pianki poliuretanowej, polietylowej i polipropylenowej.

Piła pionowa automatyczna jest nowoczesną maszyną CNC i służy do cięcia pianki poliuretanowej o gęstości 15-120 kg/m3 na dowolnie wybrany wymiar, mieszczący się w maksymalnym przedziale 1300 mm x 1300mm x2400mm. Piła jest prosta w obsłudze i sterowana z panel dotykowy, z którego ustalamy preferowany wymiar i prędkość cięcia, a także ilość arkuszy pianki.

Działanie automatycznej piły pionowej do cięcia pianki

Urządzenia działa w oparciu o dwie przesuwne burty i ruchome ramię piły poruszające się na prowadnicach liniowych, przez co piła może wykonać precyzyjne cięcia w oparciu o zadany wymiar. Całość napędzana jest przy pomocy wysokiej jakości silników SERVO, które gwarantują maksymalną wydajność pracy. Piła jest ponadto wyposażona w lasery, które zapewniają najwyższą dokładność pomiaru, zaś za samo cięcie odpowiadają taśmowe, ząbkowane ostrza.

Zainstalowane oprogramowanie piły pozwala na zapamiętanie aż kilkunastu parametrów i rodzajów cięcia. Dzięki temu doskonale sprawdzi się w firmach, które będą wykorzystywały maszynę do wielu różnych celów, czy też do przygotowania kilku różnych produktów. Ponadto, w trybie ręcznym możemy sterować każdą osią noży niezależnie- co znajdzie zastosowanie szczególnie w przypadku nieszablonowych kształtów cięcia.

Konstrukcja urządzenia jest solidna, metalowa i gwarantuje długotrwałe i bezusterkowe użytkowanie. Wszystkie komponenty urządzenia objęte są 24 miesięczną gwarancją. Oferujemy także usługę serwisu- gwarancyjnego i pogwarancyjnego.

Każde urządzenie możemy dostosować do indywidualnych potrzeb klienta. Skontaktuj się z nami i przedstaw nam swoje oczekiwania, a my dostosujemy dowolną maszynę do warunków Twojego przedsiębiorstwa!

Podstawowe parametry urządzenia (Maszyna do cięcia pianki):

Dł. 4100 mm
Szer. 4700 mm
Wys. 3100 mm
Max. Dł. obrabianego materiału 2400 mm
Max. Szer. obrabianego materiału 1300 mm
Max. Wys. obrabianego materiału 1300 mm
Szer. cięcia w lewo od noża 1300 mm
Szer. cięcia w prawo od noża 2050 mm
Moc zainstalowana 4,2 kW
Zasilanie 400V 50 Hz

Każde urządzenie może być wykonane na indywidualne zamówienie.  Parametry maszyny możemy dostosować do potrzeb klienta.